עיצוב ללא קוד

עיצוב ללא קוד בעזרת התוסף אלמנטור

עיצוב ללא קוד, האינטרנט פרץ לעולמנו בשנות התשעים ושינה ללא היכר את מעבר המידע בין אנשים. האינטרנט הוא גם האחראי לשינוי העצום בדרך שאנו מבצעים רכישות כיום. כמעט לכל מוצר או מידע כיום יש אתר אינטרנט, עסק שאין לו אתר אינטרנט נחשב לעסק פחות מוכר עבור הצרכנים בישראל ובעולם.

אם נחזור אחורה לתחילת שנות התשעים, הקמת אתר אינטרנט הייתה מתבצעת בעזרת מתכנתים שהיו כותבים קוד בשפות מחשב מגוונות ולכן מי שהיה מעוניין בבניית אתר אינטרנט היה חייב את שירותיו של המתכנת.

בשנים האחרונות קמו מספר פלטפורמות המאפשרות בניה של אתרי אינטרנט ללא צורך בבניית קוד. מדובר במערכות שמתכנתים יצרו בעזרת קוד מסוים ומי שבונה את האתר בעזרתן כבר רואה באופן ויזואלי את מבנה האתר הבסיסי. מערכות אלו מאפשרות לכל אחד לבנות אתר אינטרנט מבלי שיצטרך להשתמש בשפת מחשב.

אחת המערכות לבניית אתרים הנפוצה ביוצר היא הוורדפרס. מערכת ניהול תוכן הבנויה בעזרת קוד פתוח שמאפשר בניית אתר אינטרנט בקלות. הוורדפרס מציעה עבור המשתמשים מגוון רחב של תוספים שתפקידם לבנות את האתר. התוספים מאפשרים עיצוב, רספונסיביות, הוספת עמודים מיוחדים וכדומה. אחד מהתוספים החדשים שהפך להיות התוסף הפופולארי ביותר הוא האלמנטור שעליו נדבר בכתבה הבאה.

נעים להכיר אלמנטור, העורך הוויזואלי שעשה מהפכה בבניית אתרים

אז האלמנטור הוא למעשה עורך וויזואלי שניתן להוסיף למערכת הוורדפרס בעת בניית האתר. אלמנטור למעשה יצר מהפך בעולם בניית האתרים בשנים האחרונות כי הוא הופך את תהליך בניית האתר לפשוט מאוד ומהיר. זהו תוסף פורץ דרך בעולם בניית האתרים כי עד עכשיו עורכים וויזואליים היו שייכים למערכות בניית אתרים בקוד סגור. מהרגע שפותח האלמנטור עבור הוורדפרס שהיא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, חוקי המשחק השתנו ואפשרו לכל אחד לבנות אתר אינטרנט בדרך פשוטה וקלה דרך מערכת הוורדפרס שהינה מערכת ניהול התוכן המובילה כיום.

מה כל כך מיוחד באלמנטור? 

האלמנטור הוא עורך וויזואלי שמה שהכי מיוחד בו זו העובדה שניתן לבנות בעזרתו אתרים מורכבים ועיצוב ללא קוד. עד המצאת האלמנטור, עורכים וויזואליים היו בתוך מערכות בקוד סגור והיו מוגבלים מבחינת עיצוב ותבניות מוכנות מראש. האלמנטור הוא תוסף שעובד בקוד פתוח ולכן הוא לא מגביל את העיצוב של האתר. אך זה לא הדבר היחידי שמיוחד באלמנטור, יש לו עוד מספר יתרונות רציניים שכדאי להכיר.

1. שיטת גרור ושחרר

כלי העבודה העיקרי באלמנטור הוא האפשרות לגרור אלמנטים בעזרת העכבר לכל מקום בתוך המסמך. כך בקלות ניתן לעצב כל אלמנט בתוך המרחב.

2. אפשרות להשתמש בתבניות מוכנות מראש

לאלמנטור קיימות יותר משלוש מאות תבניות הבנויות בהתאם לסוגים שונים של אתרי אינטרנט. תוכלו להתאים לעצמכם תבנית על פי הצרכים של האתר שאתם מעוניינים לבנות. חשוב לציין שלא חייב להשתמש בתבנית ויש אפשרות גם למצב קנבס ריק לחלוטין שבו אתם מחליטים על כל העיצוב.

3. אפשרות לתצוגת מובייל

רספונסיביות היא אלמנט מאוד חשוב בבנייה ועיצוב של אתרים היום. אנשים רבים מסתובבים רוב היום עם הטלפון הנייד ונכנסים ממנו לאתרים השונים ולכן אם האתר מותאם למובייל זה מאפשר להם לראות את התוכן של האתר טוב יותר ולהישאר בו. באלמנטור תוכלו לראות את התצוגה הזו בלחיצת כפתור ולבצע שינויים אונליין שניתן לראות מיד.

4. חיפוש והתמצאות בעזרת חלונית בקרה

לאלמנטור יש חלונית בקרה שבה נמצאים כל כלי העבודה שבעזרתם בונים את האתר. כלים אלו אינטואיטיביים וקל להשתמש בהם בשיטת הגרירה. תוכלו לבחור מתוך החלונית תבניות לטקס, תבניות לתמונות ועוד כל מיני ווידג'טים נחמדים.

 

1. שמירה אוטומטית

אם תמיד אמרו לכם שחייבים לשמור קובץ כל כמה דקות, באלמנטור אין צורך בכך, השמירה היא אוטומטית ומגובה לאורך כל זמן השימוש.

2 . היסטוריית תיקונים

ואם כבר דיברנו על שמירה אוטומטית, אז איך חוזרים אחורה ומתקנים? פשוט מאוד, האלמנטור מציע היסטוריית תיקונים שבה נמצא כל תהליך הבנייה שלכם.

3. העתק הדבק

הכלי של העתק הדבק נמצא גם באלמנטור ומאפשר לכם להעתיק כל אלמנט באזורים שונים על גבי הדף.

4. עיצוב מגוון

לאלמנטור עיצוב מגוון הכולל ספריית אייקונים, אפקטים של תנועה ויצירת אנימציות, צורות המפרידות את התוכן, יצירת אפקטים בעזרת שכבות, פילטרים לעיצוב תמונות ושינויי רקע.

5. אתר שמקודם טוב יותר בגוגל

אחד מהיתרונות הגדולים של האלמנטור שהוא תוסף שעובד עם וורדפרס שהיא  פלטפורמת בניית האתרים המועדפת על גוגל. בניית אתר בעזרת אלמנטור מאפשרת לכם לקבל אתר אינטרנט שככל הנראה יקודם יותר טוב ברשת וזה בדיוק מה שבעלים לאתרי אינטרנט רוצים, לראות עצמם בראש תוצאות החיפוש.

6. בניית בלוקים לתוכן

עוד אפשרות מצוינת באלמנטור היא יצירת בלוגים בצורות שונות שאליהם ניתן להכניס תוכן. הבלוקים מאפשרים לכם עיצוב יפה יותר, מיוחד ונעים לקריאה. גם את הבלוקים ניתן להוסיף בדרך של גרירה ושחרור באופן פשוט.

האם קיים הבדל בין בניית אתר באמצעות האלמנטור לבין בניית אתר באמצעות קוד?

גם האלמנטור עובד על פי קוד שיצר מתכנת, אך זהו קוד בנוי שמאפשר לכם לראות את מה שקיים בו ויזואלית ולהתחיל ישר בעיצוב ובניית האתר, זאת להבדיל מבניית קוד לאתר שעשוי לקחת זמן רב ומצריך חשיבה והכנה למבנה של האתר מראש. כיום ניתן לחסוך את התהליך ולבנות אתר מרהיב ביופיו וגם איכותי ומקצועי בעזרת האלמנטור.

בניית דפי נחיתה בעזרת אלמנטור 

אתר אינטרנט בנוי ממספר דפים, דף נחיתה בנוי מדף אינטרנט אחד. האלמנטור מאפשר בניית דפי נחיתה של עמוד אחד דיי בקלות בעזרת תבניות מוכנות מראש. מספיק שתפנו פעם אחת למעצב אתרים ודפי נחיתה שיעצב עבורכם תבנית מסוימת ואתם יכולים בקלות להשתמש בה למספר דפי נחיתה אחרים שלכם.

כמה עולה לבנות אתר באלמנטור?

לאלמנטור שתי גרסאות. גרסה אחת היא הגרסה החינמית המאפשרת לכם לקבל את הגישה לבניית האתר עם הכלים של האלמנטור וגם מאפשרת לכם להשתמש בשלושים ווידג'טים בסיסיים. הגרסה בתשלום נקראת גם אלמנטור PRO והיא פותחת בפניכם הרבה יותר ווידג'טים, מערכת בניית אתר Theme Builder, אפשרות לעיצוב פופאפים, אפשרות לבניית חנות אונליין, אפשרות לשדות תוכן בהתאמה אישית, מגוון רחב של אפקטים. מי שמחפש עיצוב משודרג יוכל להשתמש בגרסת הפרו בתשלום הנקבע לפי כמות האתרים שאתם בונים. מי שמחפש עיצוב פשוט בהחלט יוכל להשתמש בעיצוב החינמי. חשוב לציין ששתי הגרסאות מתממשקות אחת עם השנייה ואם התחלתם בבניה בגרסה החינמית ועברתם לגרסת הפרו, העיצוב של הדפים ישמר לכם.

 

לסיכום, אלמנטור הוא תוסף בוורדפרס שמטרתו להיות עורך וויזואלי קליל ופשוט לעיצוב אתרי אינטרנט פשוטים ומורכבים כאחד. האלמנטור בנוי באמצעות קוד פתוח ויש לו גרסה חינמית וגרסה בתשלום. לאלמנטור יתרונות רבים לבניית אתרי אינטרנט ודפי נחיתה ללא קוד ובשנים האחרונות הוא מהווה פריצת דרך משמעותית בכל הנושא של בניית אתרים ללא קוד. כל אחד יכול לבנות אתר אינטרנט בעזרת האלמנטור, אך אם אתם מחפשים עיצוב מיוחד, מומלץ להיעזר במעצב אתרים מקצועי ומנוסה.

מחפשים בוני אתר מקצועיים לעסק שלכם? השאירו אימייל ונציג יחזור אליכם

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לעוד פוסטים מהבלוג שלנו

כמה עולה לבנות אתר
בניית אתרים
chenkahlon@hotmail.com

כמה עולה לבנות אתר?

אז כמה עולה לבנות אתר? כל עסק שקם היום יודע כי פרסום נכון מתחיל ונגמר באתר אינטרנט איכותי של העסק. עסקים רבים בתחילת דרכם מנסים

קרא עוד »