עיצוב אתר

עיצוב אתר אינטרנט, מדוע זה כל כך חשוב כיום?

האם יצא לכם לחשוב פעם כמה אתרי אינטרנט קיימים כיום? כדי לסבר לכם את האוזן, רק נאמר שבכל יום מוקמים עשרות אלפי אתרים מסוגים שונים. כמות האתרים רק הולכת וגדלה וכך כמובן גם כמות העסקים המתחרים. אם בעבר עסק היה מכיר רק את המתחרים המקומיים שלו, הרי שהיום בחיפוש דיי פשוט ניתן לראות עשרות עסקים שעוסקים באותם תחומים. בטח מה שמעניין אתכם לדעת כעת זה מה מבדיל בין אתרי האינטרנט של עסק אחד למתחרה שלו? אז מעבר לאיכות השירות ופרמטרים של המוצר עצמו, אחד ההבדלים הוא הנראות של האתר. נשאלת השאלה, האם לעיצוב האתר באמת יש משמעות כל כך גדולה? ומהי באמת המשמעות הזו? על מה היא משפיעה? בכתבה הבאה נדבר על מהו עיצוב אתר? ממה הוא מורכב? מי אחראי עליו? על מה חשוב לשים דגש? ומה יצא לכם מזה?

מהו עיצוב של אתר אינטרנט?

אתר אינטרנט הוא למעשה מראה ויזואלי של קוד בשפת מחשב. למראה ויזואלי יש המון אפשרויות עיצוב שניתן להרכיב וזה מה שמייחד אתר אחד אל מול אתר אחר. כדי לעצב אתר אינטרנט בצורה טובה יש לעשות מספר דברים הקשורים בתכנון העיצוב. הקפדה על תכנון נכון של איפיון ואז עיצוב תביא לתוצאות טובות שיביאו לשיווק איכותי ולבסוף להגעת לקוחות לבית העסק.

מהו תכנון נכון של עיצוב אתר אינטרנט?

תכנון נכון של אתר אינטרנט מתחיל באיפיון האתר. האיפיון הוא למעשה התכנון המקדים של חוויית המשתמש באתר. כל פרט באתר יש לו כוונה וכל פרט חייב להיות במקום הנכון מבחינה עיצובית. הן באלמנטים הוויזואליים, הכתב וכמובן הצבעים. לכל דבר יש משמעות ויש לשים על כך את הדגש. כמו כן, יש לשים דגש גדול על הנוחות באתר. אתם רוצים שגולשים ידעו לשוטט בו באופן ספונטני ונוח גם אם זו הפעם הראשונה שהם גולשים בו. יש כאן המון מחשבה. הפונט ובצבעים באתר לא נבחרים כך סתם. יש פה תורה שלמה שעומדת מאחורי זה. על התורות שעומדות מאחורי העיצוב נדבר כעת.

תכנון צבעי האתר

צבעים הם דרך להעברת מסרים. מאחוריהם עומדת תורה שלמה שנקראת תורת הצבעים. בתורת הצבעים לכל צבע יש ערך או משמעות שהם מעבירים ושילוב בין צבעים יעביר מספר ערכים יחד. עסקים שרוצים לבטא את ערכי העסק, ירצו שמעצב האתרים יבחר עבורם את הצבעים המבטאים את הערכים הספציפיים. אם לדוגמא העסק שלו בונים את האתר הוא עסק למכירת  גלידות, הערך שרוצים לבטא הוא כיף וילדותיות ולכן צבעי הלוגו והאתר יהיו בגוונים שזה מה שהם מבטאים כמו כתום, צהוב וורוד. ולחילופין, אם מדובר בעסק של עריכת דין שהערכים בו הם יוקרה, רצינות וביטחון, הצבעים שיתאימו לכך יהיו כחול, שחור וזהב. אך לא רק לצבע יש משמעות, אלא גם לפונט.

משמעות הפונט בתכנון האתר

הפונט של הכתב הוא למעשה העיצוב שלו. כולנו מכירים את הפונטים השונים של הוורד. יש פונטים קלילים שזה מה שהם משדרים ויש פונטים שמשדרים יותר כובד ורצינות כמו נניח כתב של עיתון. הצבע מותאם אל הפונט ויחד הם יוצרים מסר אחיד וחזק באתר שמושך אליו לקוחות.

תכנון מראה האתר, מראה קפדני ישקף עסק שלא מתפשר על איכות

אנשים מחפשים לקבל שירות ומוצרים איכותיים. מבלי שהם יודעים הם בוחרים להישאר באתר מסוים או לקנות מוצר מאתר מסוים כאשר הצבעים מדברים אליהם, הפונט נעים להם והמראה הכללי מושך אותם לרצות ולהמשיך לגלוש. גולש שנשאר זמן רב בתוך האתר זה אחד הדברים החשובים ביותר עבור העסק. הישארות כזו בתוך האתר גורמת למנוע החיפוש גוגל לעלות את אתר העסק במעלה החיפושים, דבר שהוא מצוין עבור שיווק העסק, כי אז יכנסו אליו יותר גולשים. כמו שאתם מבינים עיצוב האתר משפיע על שיווק העסק וככל שהוא יותר קפדני הוא מבשר על כך שמדובר בעסק איכותי. אז איך שלא נסובב זאת, עיצוב אתר אינטרנט הוא חשוב מאוד עבור בעלי עסקים.

 

למי פונים כדי לעצב אתר אינטרנט ברמה גבוהה?

היום כדי לעצב אתר אינטרנט ברמה גבוהה יש לפנות לאדם שהוא בונה אתרים ומעצב אתרים.

לרוב מדובר באותו אדם ורק לפעמים מדובר בשני אנשים שעובדים יחד. נשאלת השאלה, כל מעצב ובונה אתרים יכול לעצב לנו אתר איכותי עם עיצוב משובח שיביא אליו גולשים? בעניין זה יש לבחון מי הוא בונה ומעצב האתרים ואילו עבודות כבר עשה. תוכלו לבקש ממנו לראות את תיק העבודות שלו ולהתרשם.

תיק העבודות יוכל להראות לכם את החשיבה העיצובית של המעצב. תוכלו לראות את השימוש בצבעים ובפונטים ולחוש האם הם מעבירים לכם משהו ומה זה אומר על בית העסק המדובר. במידה והרגשתם את המסרים שהעביר האתר וזה עשה לכם רצון להישאר, אז כנראה שמצאתם את האדם הנכון עבורכם. במידה ולא, חפשו מעצב אחר. חשוב מאוד שתתחברו לעיצוב ולחשיבה העיצובית כדי שבסופו של דבר תהיו מרוצים, אחרי הכל מדובר בעסק שלכם.

האם אתר אינטרנט מעוצב עולה יותר?

אתר אינטרנט מעוצב היום זהו סטנדרט ידוע ולכן המחיר כבר נכנס כחלק ממה שיציעו לכם בדרך כלל. בוני האתרים ומעצבי האתרים יודעים שכיום עיצוב של אתר אינטרנט הוא אחד הדברים החשובים ביותר עבור עסקים ולכן זה חלק בלתי נפרד מהמחיר. בנושא זה חשוב לדעת שעיצוב אתר אינטרנט זה לא דבר של מה בכך ובמידה ובקשתכם היא עיצוב אתר באופן שאינו סטנדרטי, העלות שלו תהיה יקרה יותר.

עיצוב בתבניות מוכנות מול עיצוב שנבנה במיוחד עבורכם

כיום בוני אתרים ומעצבי אתרים משתמשים בפלטפורמות המציעות תבניות עיצוב מוכנות שאליהן יוצקים תוכן.

אלו תבניות עיצוב סטנדרטיות שרוב אתרי התדמית משתמשים בהם. לרוב עיצובים מוכנים אלו יתאימו לאתרים פשוטים שרוצים בעיקר לפרסם פרטי קשר ופחות אתרים גדולים שיש בהם מידע חשוב לקרוא או כניסה של מנויים או אפילו אתרי חנויות. כל אלו כנראה שיזדקקו לעיצוב ייחודי יותר שיבנה במיוחד עבור האתר שלכם.

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט עם עיצוב ייחודי?

עלות אתר אינטרנט מעוצב תלויה כמובן בכמות הזמן שישב המעצב על עבודת העיצוב.

ככל שהוא ייחודי יותר ועם הרבה יותר עבודה ומחשבה עיצובית, כך העלות שלו תהיה גבוהה יותר. אין עלות אחת לבניית אתרים, יש טווח מחירים רחב מאוד שמשתנה בין מעצב למעצב ובמידה ומדובר באתר מעוצב באיכות גבוהה, עלות האתר לא תהיה פחותה מ-2500 שקלים שזה הטווח הנמוך של בניית האתרים. אתרי אינטרנט בסכומים נמוכים מ-2500 שקלים לרוב יהיו אתרים המעוצבים בעזרת תבניות מוכנות מראש.

לסיכום, עיצוב אתר אינטרנט הוא חשוב מאוד ונחשב לחלק הראשון שעושים בשיווק של עסקים. לא כדאי לוותר על החלק של העיצוב כי הוא זה שיביא לכם תנועת לקוחות לאתר. חשוב לקחת מעצב אתרים שאתם מתחברים אליו ואהבתם את עבודותיו. דימו לב לצבעים, לפונטים ושהסידור הכללי של האתרים שהקים מרגישים לכם נעימים.

 

מחפשים בוני אתר מקצועיים לעסק שלכם? השאירו אימייל ונציג יחזור אליכם

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו!

לעוד פוסטים מהבלוג שלנו

בניית אתרים
chenkahlon@hotmail.com

טרנדים בבניית אתרים בשנת 2022

טרנדים בבניית אתרים לשנת 2022  כשאנחנו מסתכלים קדימה לחמש השנים הבאות של בניית אתרים, אנחנו יכולים לצפות לראות כמה שינויים משמעותיים. להלן הטרנדים החשובים ביותר

קרא עוד »
כמה עולה לבנות אתר
בניית אתרים
chenkahlon@hotmail.com

כמה עולה לבנות אתר?

אז כמה עולה לבנות אתר? כל עסק שקם היום יודע כי פרסום נכון מתחיל ונגמר באתר אינטרנט איכותי של העסק. עסקים רבים בתחילת דרכם מנסים

קרא עוד »